Telefon
WhatsApp

Akyıl Çiftliği Süt ve Süt Ürünleri Satış Mağazası

Hakkımızda

        Akyıl Çiftliği 2010 yılında Erzurum ili Aziziye ilçesi sınırlarında büyükbaş hayvancılık işletmesi olarak faliyetine başladı. Avusturya ve Amerikadan getirilen kültür ırkı gebe düveler ile damızlık yetiştirmek ve süt üretmek maksatlı başlanan işletme zaman içerisinde kendi sütünü işleme kararını alıp 2022 yılında süt ürünlerin mağazasını açarak çiftlikten sofraya doğal lezzet sloganını tamamladı.

        Çiftlikte barındırılan hayvanların rutin veteriner kontrolleri ayda bir yapılmakta olup, bulaşıcı hastalıklara karşı aşıları ve kontrolleri İl ve İlçe Tarım Müdürlükleri tarıfından denetlenmektedir. 

        Bu gün itibariyle Akyıl yaklaşık 700 da alanda hayvanların ihtiyacı olan yem bitkisi dediğimiz yonca, korunga, yulaf ve mısır silajını kendisi yetiştirerek hayvanlarını doğal besleyip, el değmeden sağılan ve anında soğutulan süt ile yapılan Tereyağı, Kaşar peynir, Civil peynir, Köytipi Yağlı peynir ve dinlendirilmiş beyaz peyniri satış mağazasında siz değerli müşterilerine sunmaktadır.  

       Akyıl çiftliği satış mağazasında bu gün kahvaltılık ürünlerden yöresel lezlettere aradığınız eşsiz lezzetleri bulabilirsiniz. 

      AFİYET OLSUN.

Hakkımızda

TEKLİF FORMU